SOCAR Turkey
SOCAR Global
PERAKENDE SATIŞLAR
Ticari ve Endüstriyel Satışlar
Tedarik Zinciri
Müşteri Programları
SOCAR Türkiye İnsan Kaynakları
Basın Odası
Bize Ulaşın

Geleceğin Yakıtıyla Bugünden Kazanın.

Geleceğin yakıtı geleceğin istasyonları konseptiyle oluşturulan SOCAR CNG istasyonları daha ekonomik, daha temiz ve daha güvenli bir yakıt olan CNG (sıkıştırılmış doğalgaz) ile doğalgazın konforunu Türk Tüketicisine sunmak üzere faaliyete başladı.

SOCAR CNG istasyonları alışılagelmiş istasyonlardaki tüm ürün ve hizmetlerin yanı sıra CNG ürünü ile farklılaşarak tüketiciye yeni bir yakıt alternatifi sunmaktadır.

SOCAR, tüketicinin alternatif yakıtlara göre ekonomi sağlayabileceği, daha temiz ve  daha güvenle kullanabileceği  bu yakıtın araçlarda kullanımının arttırılabilmesi için BRC/2A  ile  yapmış olduğu teknolojik ortaklık ve yatırımlarla yeni ve yüksek teknolojili  “DUAL SYSTEM” i  geliştirdi.

Bu sistem sayesinde aracın dizel özelliği kaybolmadan dizel motorlarda tüketilen motorinin bir kısmı yerine CNG tüketilmesini ve motorinle CNG’nin birlikte tüketimi ile yakıt giderlerinde önemli derecede tasarruf edilmesi sağlanmaktadır.


SOCAR CNG” istasyonları hakkında detaylı bilgi için
444 9 727 / info@socarenerji.com

Haberler

SOCAR, TANAP İLE AVRUPA’NIN DOĞALGAZ İHTİYACINI KARŞILAMAYA HAZIR

SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev, Azerbaycan’ın zengin gaz kaynaklarına sahip olduğunu, 3 trilyon metreküpten fazla ispatlanmış gaz rezervleri bulunduğunu belirterek, Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı (TANAP) ile bu yolda önemli bir adımın söyledi.

 
DENİZLERİN ENERJİSİ SOCAR MARINE & DELTA RUBİS İŞBİRLİĞİ İLE CEYHANDAN DÜNYAYA YAYILIYOR

Dünyanın en büyük petrol ve gaz şirketlerinden Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR, yine Akdeniz havzasının en büyük bağımsız depolama şirketi olan DELTA RUBIS ile güçlerini birleştirerek enerjisini Ceyhan’a taşıyor. SOCAR, EPDK lisansını almasının ardından faaliyetlerine Ceyhan’da deniz yakıtı satışı ile başlıyor.

 
SOCAR AKARYAKIT DAĞITIM LİSANSINI ALDI

Azerbaycan devlet petrol şirketi SOCAR, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK) akaryakıt dağıtım lisansını aldı ve İzmir'de çalışmaları süren SOCAR Türkiye Ege (Star) Rafinerisinin ardından akaryakıt dağıtım sektörüne de giriş yaptı.

 
STRATEJİK YATIRIM TEŞVİK BELGESİ SOCAR'A VERİLDİ

Temeli 25 Ekim 2011 tarihinde atılan SOCAR Türkiye Ege Rafinerisi (STAR) geçen Haziran ayında TBMM'de kabul edilen yeni Teşvik Yasası kapsamında mevzuata ilk kez giren "Stratejik Yatırım" kapsamına alınan ilk yatırım oldu.

 
PETKİM'E YATIRIM TEŞVİKİ

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. SOCAR Türkiye Ege Rafinerisi (STAR)'dan sonra Türkiye'nin ikinci Stratejik Yatırım Teşvik Belgesi''ni aldı. Alınan teşvik belgesi kapsamında şirket kapasite artırımı ve yeni ürün üretimi yatırımları hayata geçirilecek.

 
left button right button
nigel
paykasa bozdurma